2008 Hollandia PSV Eindhoven 0670(22)

PSV Eindhoven Képek

PSV Eindhoven [szerkesztés]

Dzsudzsák Balázs a PSV mezében

2007. október 24-én írta alá ötéves szerződését a holland PSV Eindhoven csapatával, amelyhez 2008 januárjában csatlakozott.[1] Már idény közben bevetették Hollandiában, ráadásul a kezdő tizenegyben. Így a légiós debütálás 2008. január 12-én a Feyenoord elleni rangadón történt meg. Több lövéssel vétette észre magát. A mérkőzés a PSV 1-0-s győzelmével zárult. A következő fordulóban a VVV Venlo ellen egy közeli lövésből már gólt is szerzett a 12. percben, ami egy pont megszerzéséhez segítette csapatát.[2] 2008. január 23-án először léphetett pályára hazai közönség előtt a Sparta ellen. A csapata az ő passza után szerezte meg a vezetést. (PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam 3-1) 2008. január 26-án a PSV hazai környezetben fogadta a sereghajtó Excelsior csapatát. Balázs ismét a kezdőcsapatban kapott helyet, a 7.percben Farfán beadása után megszerezte a vezetést a PSV csapatának. Sok jó megmozdulása volt, pontrúgásai veszélyesek voltak. (PSV - Excelsior 2-1 /1-0/) 2008. január 31-én a bajnokság rangadóján az Ajax ellen idegenben ismét eredményes volt. A 41. percben 18 méterről lőtt gólt az Ajaxnak. (Ajax - PSV 0-2 /0-1/) 2008. február 2-án újra pályára lépett az AZ ellen. A 13. percben 20 méterről kapufát lőtt és a kipattanó labdát Lazovic fejelte a kapuba. Az egyik szabadrúgása után gól is született, de a játékvezető érvénytelenítette mert Bakkal lerántotta a védőjét. (AZ - PSV 0-2 /0-2/) A PSV ezzel a győzelemmel megszerezte bajnoki címét, és így a hátralevő mérkőzéseke is bizalmat kapott.

A 2008-2009 szezonban új edzőt kapott csapatta, Huub Stevens személyében. Védekező játékfelfogása megbéklyózta a támadószellemű PSV-t. Így az eindhoveni csapat kiszállt az aranyéremért folytatott csatából és a Bajnokok Ligájában is csak csoport negyedik lett. Balázs csereként gól passzig jutott a sorozatban, a Liverpool FC ellen. 2009 januárjában Dwight Lodeweges váltotta Stevens-t. Dzsudzsi és csapat játéka is felpezsdült, annyira hogy mesterhármast szerzett az ADO Den Haag ellen és nem állt le a gólgyártással. 2009. augusztus 16-án ismét a holland szuper derbin (PSV - AJAX) két góllal és egy gólpasszal szerepelt, a mérkőzés végeredménye 4-3 lett. A www.goal.com szavazásán őt választották az adott héten a világ legjobb labdarúgójának. (Dzsudzsák 64%, Didier Drogba 16%, Denilson 16%, Charlie Davies 4%, Dioko Kaluyituka 0%)[3] 11 góllal zárta az idényt amivel második lett a csapat házi góllövőlistáján Ibrahim Afellay mögött és kilenc gólpasszt adott. A PSV végül negyedik lett, ami Európa Liga indulást ért.

2009-2010 szezonra Fred Rutten vette át a csapat irányítását.

Válogatott [szerkesztés]

Balázs 2007. június 2-án Várhidi Péter kapitánysága alatt debütált a magyar válogatottban, Görögország ellen. A 2008-as EB selejtezőjén Priskin Tamást váltotta. Első gólját 2008. május 24-én szintén a görögöknek lőtte egy felkészítő mérkőzésen, ahol a válogatott 3-2-re győzött. Erwin Koeman is alapemberként számol a játékossal. Posztját tekintve egy ballábas szélső középpályásnak felel meg, aki szélen és kapura törve egy iránt játszik.

Mérkőzései a válogatottban [szerkesztés]

# Dátum Helyszín Ellenfél Eredmény Kiírás Esemény
1. 2007. június 2. Iraklion Görög Görögország 0 – 2 Eb-selejtező becserélve : 81' 81'
2. 2007. augusztus 22. Budapest Olasz Olaszország 3 – 1 barátságos lecserélve : 82' 82'
3. 2007. szeptember 8. Székesfehérvár Bosnyák Bosznia-Hercegovina 1 – 0 Eb-selejtező lecserélve : 90+3' 90+3'
4. 2007. szeptember 12. Isztambul Török Törökország 0 – 3 Eb-selejtező lecserélve : 82' 82'
5. 2007. október 13. Budapest Málta Málta 2 – 0 Eb-selejtező lecserélve : 87' 87'
6. 2007. október 17. ŁódĽ Lengyel Lengyelország 1 – 0 barátságos lecserélve : 46' 46'
7. 2007. november 17. Chişinău Moldova Moldova 0 – 3 Eb-selejtező lecserélve : 71' 71'
8. 2008. február 6. Limasszol (CYP) Szlovák Szlovákia 1 – 1 barátságos becserélve : 46' 46' sárga lap : 78' 78'
9. 2008. május 24. Budapest Görög Görögország 3 – 2 barátságos gól : 46' 46'
10. 2008. május 31. Budapest Horvát Horvátország 1 – 1 barátságos lecserélve : 64' 64'
11. 2008. augusztus 20. Budapest Montenegró Montenegró 3 – 3 barátságos sárga lap : 80' 80'
12. 2008. szeptember 6. Budapest Dán Dánia 0 – 0 vb-selejtező sárga lap : 10' 10' lecserélve : 46' 46'
13. 2008. szeptember 10. Stockholm Svéd Svédország 1 – 2 vb-selejtező becserélve : 80' 80'
14. 2008. október 11. Budapest Albán Albánia 2 – 0 vb-selejtező
15. 2008. október 15. Valletta Málta Málta 1 – 0 vb-selejtező lecserélve : 70' 70'
16. 2008. november 19. Belfast Ulster banner.svg Észak-Írország 2 – 0 barátságos becserélve : 84' 84'
17. 2009. február 11. Tel-Aviv Izrael Izrael 0 – 1 barátságos lecserélve : 70' 70'
18. 2009. április 1. Budapest Málta Málta 3 – 0 vb-selejtező lecserélve : 79' 79'
19. 2009. augusztus 12. Budapest Román Románia 0 – 1 barátságos lecserélve : 46' 46'
20. 2009. szeptember 5. Budapest Svéd Svédország 1 – 2 vb-selejtező
21. 2009. szeptember 9. Budapest Portugál Portugália 0 – 1 vb-selejtező
22. 2009. október 10. Lisszabon Portugál Portugália 0 – 3 vb-selejtező lecserélve : 84' 84'
23. 2009. október 14. Koppenhága Dán Dánia 1 – 0 vb-selejtező lecserélve : 90' 90'
24. 2009. november 14. Gent Belga Belgium 0 – 3 barátságos lecserélve : 88' 88'

Magyarázat: A felsorolt válogatott labdarúgó-mérkőzések eredményei mindig a labdarúgó szempontjából értendők. A zöld háttér győztes, a halványpiros háttér vesztes, míg a sárga háttér döntetlennel zárult mérkőzést jelent. A fehér hátterű mérkőzések nem számítanak hivatalos felnőtt válogatott labdarúgó-mérkőzésnek.

Rövidítések: Eb – labdarúgó-Európa-bajnokság, vb – labdarúgó-világbajnokság, h.u. – hosszabbítás után.